WP Desk wtyczki do WooCommerce

WP Desk, wtyczki do stron oraz sklepów internetowych w 2023 roku

Karina Oleksy


WP Desk Logo

WP Desk to polska firma, która oferuje wtyczki do stron oraz sklepów internetowych opartych na WordPress i WooCommerce. Jej cechą wyróżniającą jest transparentność. Swoje produkty firma dostosowuje do polskiego rynku e-commerce. Ma na uwadze zarówno jego możliwości, jak i ograniczenia, czy regionalizm. Mimo że działalność firmy ma charakter międzynarodowy, to jej przedstawiciele nie zapominają o polskich przedsiębiorcach i biorą pod uwagę potrzeby rodzimego rynku.

WooCommerce to jedna z najpopularniejszych wtyczek typu open source dla WordPress. Swoją premierę miała 27 września 2011 r. W ciągu zaledwie 3 lat pobrano ją 4 miliony razy. Do serc użytkowników trafiła dzięki prostemu interfejsowi oraz braku płatności wynikającej z jej użytkowania. Jednak, która firma oferuje wsparcie wtyczki oparte o działanie WordPress i WooCommerce?

Wtyczki integrujące WooCommerce

Działalność firmy sięga 2012 r. kiedy to jej dwóch założycieli stworzyło pierwszą wtyczkę - WP Desk Przelewy24. Firma prężnie się rozwija, dzięki czemu premiera jego sklepu internetowego ma miejsce już 16 lipca 2013 r. Jeszcze w tym samym roku powstaje pierwsza wtyczka wysyłkowa Paczkomaty InPost. Kolejnymi wtyczkami są te przeznaczone do płatności online, wśród których można wyróżnić DotPay, PayU czy Tpay WooCommerce. Już rok później swoją premierę ma pierwsza wtyczka WooCommerce księgowość, czyli Faktury WooCommerce. W 2015 roku swój debiut mają kolejne integracje, chociażby z Pocztą Polską. Załoga firmy powiększyła się o kolejne 2 osoby.

W 2016 roku zespół może pochwalić się aż 30 wtyczkami i jednym z ważniejszych produktów, do których należy Flexible Shipping PRO. Za niedługo zostaje uruchomiona platforma przeznaczona do sprzedaży wtyczek dla zewnętrznych deweloperów o nazwie Marketplace. W 2017 roku swoją premierę ma wtyczka Flexible Product Fields, a zespół liczy już 6 osób. Rok później mamy do czynienia z zaawansowanym rozwojem kategorii wtyczek księgowych oraz wysyłkowych. Do zespołu dołączają kolejni pracownicy. W 2019 roku swój debiut ma wtyczka ShopMagic PRO, która zostaje przeznaczona do marketing automation. Zespół liczy 13 osób. W ciągu zaledwie roku liczba jego członków zostaje podwojona. Oprócz tego rusza WP Talks, czy seria wywiadów dotyczących środowiska WordPress.

W 2021 roku zespół tworzy ponad 30 osób. Co więcej, w tym roku swoją premierę ma WP Store, czyli platforma przeznaczona zarówno do tworzenia, jak i prowadzenia sklepów WooCommerce.

Dlaczego warto korzystać z usług platformy?

Zespół tworzą prawdziwi pasjonaci branży WooCommerce. Dla nich praca to prawdziwa przyjemność. Z tego powodu chcą zapewnić maksymalny komfort korzystania ze wspomnianej wcześniej wtyczki polskim użytkownikom. W tym celu już od 2011 roku zajmują się polskimi tłumaczeniami WooCommerce oraz wtyczek do WordPress. Tłumaczą każdą nową wersję beta WooCommerce fraza po frazie. Dzięki temu w chwili premiery takiej wtyczki polska społeczność ma dostęp do aktualnych i wysokojakościowych tłumaczeń.

Storefront jest jednym z popularniejszych open sourcowych motywów. Osoby, które stworzyły WooCommerce, stwierdziły, że to właśnie ten motyw będzie domyślny. Zespół postanowił go w całości przetłumaczyć na język polski. Nie dość, że motyw ten wyróżnia funkcjonalność, to jeszcze użytkownicy mogą z niego korzystać w języku polskim. Oprócz oferty premium użytkownicy mają możliwość korzystania z darmowych wtyczek. Niektórzy z nich potrzebują zaawansowanych funkcji, ponieważ do działania ich strony, czy sklepu wystarczą tylko te podstawowe. Dzięki nim wspomniane wcześniej domeny mają szansę na ciągły rozwój i wdrażanie coraz to nowszych funkcjonalności.

W katalogu firmy znajdują się także m.in.:

Systemy płatności

To jednak nie koniec zalet. W ramach zakupu wtyczki użytkownicy otrzymują również możliwość aktualizacji przez rok od daty zakupu, a także pomoc techniczną. Po 12 miesiącach mogą dalej korzystać z wtyczek, jednak nie mają już możliwości aktualizacji z własnego panelu oraz dostępu do wsparcia technicznego. W przypadku zakupu większej ilości wtyczek firma oferuje również ciekawe rabaty.

Planujesz wdrożyć strategię SEO dla swojej strony internetowej?

A może już ją wdrożyłeś, ale nie widzisz spodziewanych rezultatów? W takim przypadku wykonanie audytu SEO może być kluczowe dla poprawy pozycji Twojej strony w wyszukiwarkach i zwiększenia liczby odwiedzin.

Sprawdź swoją stronę klikając w przycisk!


9zł

MIESIĘCZNIE

MAŁA

PROSTA STRONA

INTERNETOWA

1 podstrona

Subdomena iNOOB.PL

Darmowy certyfikat SSL

Szablony FREE

Wsparcie BOK

3 dni bezpłatnie

Rezygnujesz kiedy chcesz